Leczenie fotostarzenia

W artykule zatytułowanym Procedury odmłodzenia twarzy w swoim artykule na temat leczenia fotostarzenia Stern (wydanie z 8 kwietnia) krótko wspomina o plastykach powiek i liftingu twarzy, a on charakteryzuje je jako drogie, wysoce opłacalne i słabo zbadane w nauce. sposób. Dalsza część dyskusji skupia się na tymczasowych procedurach, które są tymczasowe, jak zauważa w swoim paragrafie końcowym.
Wierzymy, że ta charakterystyka jest zarówno niekompletna, jak i stronnicza. Procedury chirurgiczne są złotym standardem do odmładzania twarzy i są znacznie trwalsze niż zabiegi dermatologiczne. Zrobione dobrze, są bezpieczne i skuteczne i mogą zmieniać życie.
Rodney J. Rohrich, MD
Michael E. Decherd, MD
University of Texas Southwestern Medical Center, Dallas, TX 75390-9132
rod. [email protected] edu
Odniesienie1. Stern RS. Leczenie fotostarzenia. N Engl J Med 2004; 350: 1526-1534
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
Odpowiedź
Dr Stern odpowiada: W moim artykule podkreślam terapie, które zostały najbardziej rygorystycznie ocenione i które są stosunkowo niedrogie. Zabiegi chirurgiczne, takie jak plastyka powiek i lifting twarzy, mogą znacząco zmienić wygląd osoby, często, ale nie zawsze, na lepsze. Nie mogąc znaleźć takich informacji, żałuję, że dr. Rohrich i Decherd nie dostarczają wiarygodnych danych na temat procedur, które popierają. Uważam, że średnia opłata w wysokości ponad 5000 USD za operację trwającą kilka godzin będzie kosztowna i opłacalna.1
Doświadczenie tajemniczego klienta, który konsultował pięciu uznanych chirurgów plastycznych z tymi samymi prośbami, świadczy o braku konsensusu wśród chirurgów kosmetycznych co do optymalnej terapii.2 Zarówno zalecane metody leczenia, jak i ich koszty (2 900 USD do 14 150 USD) były bardzo zróżnicowane wśród chirurgów. Biorąc pod uwagę brak dobrych badań określających korzyści i ryzyko związane z wieloma procedurami kosmetycznymi i produktami, które wiodący chirurgowie plastyczni zalecają obecnie i sprzedają, i biorąc pod uwagę jeszcze mniejszą ilość informacji na temat wyników poszczególnych chirurgów, mam nadzieję, że Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych weźmie wiodąca rola w wypełnianiu tej luki w danych.
Robert S. Stern, MD
Beth Israel Deaconess Medical Center, Boston, MA 02215
[email protected] harvard.edu
2 Referencje1. Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych. (Dostęp do 15 lipca 2004 r., Http://www.plasticsurgery.org/public-education/procedures/index.cfm.)
Google Scholar
2. Besonen J. Czy ta kobieta potrzebuje liftingu. Magazyn Boston. Luty 2000.
Google Scholar
[patrz też: dronedaron, monoderma, dekstrometorfan ]
[przypisy: deka sterydy, opatanol cena, glukometr optium xido ]