Niedorozwój umysłowy w Ameryce: Czytelnik historyczny ad

Zainspirowany nowym mendelizmem, badania prześledzą sześć pokoleń rodziny młodej, zinstytucjonalizowanej kobiety i odkryły przerażającą ilość wadliwości . Jednak pojawiły się również informacje o dobrej rodzinie o tym samym imieniu . oczywiście, że przodek spotkał słabowitą dziewczynę, przez którą stał się ojcem słabowitego syna . Następnie ojciec poślubił szanowaną dziewczynę dobrej rodziny , przez którą wydał dzieci z wyraźną tendencją do zawodowe, którzy poślubili najlepsze rodziny. . . sygnatariusze Deklaracji Niepodległości. . . itp. Goddard wymyślił pseudonim Kallikak, łącząc grecki rdzeń oznaczający piękno (kallos) z jednym znaczeniem zły (kakos). Lekcja była klarowna i dramatyczna: badanie wiązało medyczną i moralną dewiację i zespoliło nowe prawa mendlowskie ze starym biblijnym nakazem, że grzechy ojców zostaną nawiedzone na synach . Pomysły te napędzały ruch eugeniczny i kampanię sterylizacji upośledzonych umysłowo, co zdaniem redaktorów było nadir amerykańskiego doświadczenia z upośledzeniem umysłowym . Sąd Najwyższy podtrzymał sterylizację eugeniczną w 1927 r. Za sprawą oświadczenia Olivera Wendella Holmesa że trzy pokolenia imbecyli wystarczą . Po II wojnie światowej i odkryciu nazistowskiego doświadczenia z eugeniką, wsparcie dla sterylizacji zniknęło. Problem sterylizacji zainspirował pisarzy – zwłaszcza Steinbecka i Faulknera – do zgłębiania życia upośledzonych umysłowo postaci w pracach, które zostały starannie przejrzane w tej książce.
Po II wojnie światowej, a wraz z nią ogólny dobrobyt, pojawił się aktywizm rodziców na rzecz ich niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo dzieci; taki aktywizm został zainspirowany nową wiarą w prawa człowieka po nazistowskich okrucieństwach i intensywnym mieszczańskim familializmem lat powojennych. Taka postawa doprowadziła do tego, że upośledzone dzieci są częścią ich rodzin i otrzymują ten sam stopień troski i opieki – i ostatecznie te same usługi, w tym edukację – jako normalne dzieci . Następnie nastąpiła deinstytucjonalizacja, aw 1975 Kongres uchwalił gwarancję bezpłatnej edukacji publicznej dla dzieci niepełnosprawnych poprzez uchwalenie ustawy o oświacie dla dzieci niepełnosprawnych. Szczególna rola prezydenta Johna F. Kennedy ego, jego siostry Eunice Kennedy Shriver i reszty rodziny Kennedy ego w służbach wspierających – w tym w Olimpiadach Specjalnych, ważnym przykładzie ideologii normalizacji – i promowanie osób upośledzonych umysłowo powinna być zauważonym. Podjęto dalsze kroki w celu doprowadzenia osób z upośledzeniem umysłowym do równej ochrony praw jako obywateli amerykańskich; środki te obejmowały orzeczenie, że ludzie powinni być obsługiwani w najmniej restrykcyjnym otoczeniu oraz decyzja, która ustanowiła społeczność jako miejsce świadczenia usług dla osób z upośledzeniem umysłowym i nie dopuściła tego warunku jako jedynego uzasadnienia instytucjonalizacji.
Problem z czytaniem różnych rozdziałów tej książki, która dotyczy także pracy z upośledzeniem umysłowym w rzeczywistym świecie, jest szeroki wachlarz osób, które są klasyfikowane jako upośledzone umysłowo.
[podobne: anakinra, bromazepam, atropina ]
[podobne: nfz kielce praca, gimnazjum zagórz, płyn w worku osierdziowym ]